Vznik One Brain

Základní postupy kineziologie později rozvinuté a využité ve One Brain položil v roce 1964 americký chiropraktik Dr. George Goodheart, který začal používat testování svalů k vyhodnocování své léčby. Jeho koncepci později rozpracoval Dr. John F. Thie a sestavil učební materiál, který vydal v roce 1973 pod názvem „Touch for Health“.

V dalším vývoji této metody se vyspecifikovalo několik odvětví. Jedním z nich je „Koncept tři v jednom“ (Three In One – 3in1) vyvíjený od roku 1972 vynikajícími odborníky Gordonem Stokesem a Danielem Whitesidem. Práce s Three In One zahrnuje mnoho oblastí a jednou z nich je právě systém One Brain (Jednotný mozek), jehož název je odvozen od ideálního fungování mozku, kdy pravá a levá hemisféra dokonale spolupracují.

Dnes je celý systém rozpracován do jedenácti základních kurzů, a řady minikurzů zaměřených na konkrétní specifickou problematiku. Systém je nadále neustále rozpracováván a dále vyvíjen. Nové poznatky jsou prezentovány formou nadstavbových kurzů. V roce 1991 byl tomuto systému udělen patent Spojených států amerických.

Pracoviště Three In One Concepts se nachází v Kalifornii na západním pobřeží Spojených států v městě Burbank, které je součástí Los Angeles. Součástí společnosti je mezinárodní třináctičlenný fakultativní výbor. Společnost organizuje každým rokem mezinárodní Gala konferenci, která představuje setkání facilitátorů z celého světa. Účastníci jsou seznamováni s nejnovějšími poznatky v práci systému Three In One.

 

 

Three In One Concepts

Burbank, CA 91506, USA
Phone: +818-841-4786
Fax: +818-841-0007
We are open 9-5 PST Monday – Friday

2001 West Magnolia Blvd., Suite A

You may also like...